Таравари е во локална, а ДУИ игра во суперлига, порача Ахмети од Мала Речица

Претседателот на ДУИ Али Ахмети, откако во јавноста се обрати на социјалните мрежи и го најави Бујар Османи како кандидат за претседател, како и заложбите претседател на државата да се избира во Собранието, се појави на прес конференција пред медиумите, дообјаснувајќи ја ваквата партиска одлука. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Од партиското седиште … Продолжи со читање Таравари е во локална, а ДУИ игра во суперлига, порача Ахмети од Мала Речица