Судијата Кели: Не помислувајте повторно да му ја укинете визата на Ѓоковиќ

Најдобриот тенисер на светот е многу блиску до настап на „Австралија опен“ каде што може да ја брка историската рекордна 21 грен слем титула со која би бил најдобар во историјата на овој спорт. Новак Ѓоковиќ ја доби жалбата против депортација од Австралија, откако граничните власти претходно одлучија дека не ги исполнува критериумите за ослободување … Продолжи со читање Судијата Кели: Не помислувајте повторно да му ја укинете визата на Ѓоковиќ