Стравувајќи од нови потреси, луѓето во неколку турски градови се кријат во своите автомобили

По ужасниот земјотрес кој утринава ги погоди Турција и Сирија, луѓето ги напуштиле своите домови и се скриле во своите автомобили, стравувајќи од последователни потреси. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Како што пишува „Гардијан“, спасувачките екипи сѐ уште се на терен и се справуваат со последиците. На улиците низ градовите владее целосен хаос, … Продолжи со читање Стравувајќи од нови потреси, луѓето во неколку турски градови се кријат во своите автомобили