Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините

Веднаш по победата во пет сета над Циципас, Новак Ѓоковиќ му го подари рекетот на младо момче од трибините кои во текот на целиот меч го бодреше српскиот тенисер. Ѓоковиќ изјави дека младото момче му беше голема поддршка и поради тоа одлучи да му оддолжи со тоа што му го подари рекетот, но веќе наредниот … Продолжи со читање Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините