„Спин-докторот“ на Трамп: На Бенон му се заканува затвор

Комитетот на Претставничкиот дом на САД, кој го истражува упадот во Капитол Хил на 6-ти јануари, едногласно ги поддржа обвинувањата против поранешниот советник во Белата куќа, Стив Бенон, за непочитување на Конгресот. Бенон, познат и како „спин -доктор“ на Трамп, претходно беше повикан да сведочи, но тој одби, што Комитетот го оцени како шокантно во … Продолжи со читање „Спин-докторот“ на Трамп: На Бенон му се заканува затвор