СП 2023: Познати сите парови за четвртфиналето

Светското ракометно првенство полека влегува во самата завршница. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Најдобрите осум веќе си го обезбедија четвртфиналето и познати се првите плеј-оф натпревари. Најголемото дерби веројатно ќе биде натпреварот помеѓу Норвешка и Шпанија, меѓутоа внимание привлекува и средбата Франција – Германија. Покрај нив Шведска ќе се соочи со Египет, додека … Продолжи со читање СП 2023: Познати сите парови за четвртфиналето