Случаи на омикрон пријавени во Шведска и Шпанија

Шпанија и Шведска денеска соопштија дека ги регистрирале првите случаи на зараза со новиот сој на коронавирусот, омикрон. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во Шпанија Омикрон е откриен кај патник кој дошол од Јужна Африка, јави весникот „Ел Паис”. Видот е секвенциониран во болница во Мадрид и пациентот е во добра состојба. Шпанското … Продолжи со читање Случаи на омикрон пријавени во Шведска и Шпанија