„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ВО ЊУЈОРК: Големото јаболко дише во знакот на „Pride” (ГАЛЕРИЈА)

Њујорк, градот што не спие, деновиве живее во знакот на ЛГБТ заедницата. Уште од 1 јуни започна т.н Pride што ќе трае до 30 јуни кога со свој настап ќе го затвори поп дивата Мадона. Овој настан е само дополнителен повод, вообичаено големиот број туристи во јуни да биде уште … Продолжи со читање „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ВО ЊУЈОРК: Големото јаболко дише во знакот на „Pride” (ГАЛЕРИЈА)