„Слободен печат“ дознава: Нема жртви меѓу медицинскиот персонал, 10 лица се извадени живи од огнот

Македонската јавност вечерва е шокирана од веста дека во пожар целосно е уништена модуларната ковид болница во Тетово, при што е потврдено дека засега 10 лица ги загубија животите во трагедијата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Првиот повик дека има пожар во модуларната болница е добиен е во 21.02 часот во средата, по … Продолжи со читање „Слободен печат“ дознава: Нема жртви меѓу медицинскиот персонал, 10 лица се извадени живи од огнот