Швјонтек без загубен сет го освои турнирот во Рим

Одличната серија на победи Ига Швјонтек ја продолжи и на ВТА турнирот во Рим, Италија каде успеа да ја освои титулата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Најдобрата светска тенисерка денеска во големото финале убедливо со 6:2 и 6:2 ја совлада Тунижанката Онс Жабур за нешто повеќе од еден час игра. Полската натпреварувачка дојде … Продолжи со читање Швјонтек без загубен сет го освои турнирот во Рим