Што ќе прави Меркел во нејзината пензија?

По 16 години на таа позиција, германската канцеларка Ангела Меркел наскоро политички ќе се пензионира, а таа секој месец ќе добива околу 15.000 евра и ќе има многу слободно време, освен ако не започне кариера, пренесува Дојче веле.  Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Парламентарните избори ќе се одржат за помалку од еден месец, но … Продолжи со читање Што ќе прави Меркел во нејзината пензија?