Сензација во најава: Барселона загреана за Димитриевски

Екипата на Барселона е сериозно заинтересирана во зимскиот преоден рок да ангажира голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски, беше објавено во популарната шпанска емисија „Ел Чирингито“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Управата на Барселона не е задоволна од формата на Марк Андре Тер Штеген и се подготвени уште во јануари да … Продолжи со читање Сензација во најава: Барселона загреана за Димитриевски