Селекторот на атлетичарите е новиот кондициски тренер на МЗТ Скопје

Поранешниот македонски репрезентативец во традиционално карате и актуелен селектор на атлетската национална селекција, Кристијан Кајчевски, е новиот кондициски тренер на МЗТ Скопје Аеродром, кој во иднина ќе биде задолжен за физичката подготовка на „штрковите“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Станува збор за еден од најдобрите во својата професија во Македонија, кој изминативе години … Продолжи со читање Селекторот на атлетичарите е новиот кондициски тренер на МЗТ Скопје