Секоја победа на фудбалерите на ЕП ќе им носи по 300.000 евра

Управниот одбор на ФФМ на денешната седница донесе одлука да ги напради фудбалерите за настапот на мартовските квалификации за пласман на СП 2022 година во Катар, но и да ги одреди премииите за репрезентативците за Европското првенство. Репрезентацијата на Македонија за прв пат во историјата ќе учествува на Европско првенство, а секоја евентуална победа над … Продолжи со читање Секоја победа на фудбалерите на ЕП ќе им носи по 300.000 евра