СЕХА: Вардар и со пораз се пласираше на Ф4 турнирот

Европскиот шампион многу потешко од очекувањата обезбеди настап на својот деветти Фајнал-фор турнир во регионалното натпреварување. Вардар во Скопје од Нашице донесе предност од 30:31, а вечерва на реванш натпреварот од четвртфиналето во СЕХА Газпром лигата загуби од хрватскиот Нексе со 25:26. Благодарение на повеќе постигнати голови во Хрватска, играчите … Продолжи со читање СЕХА: Вардар и со пораз се пласираше на Ф4 турнирот