Се огласија членовите на „Парни Ваљак“: „Љубов добиваш колку што даваш“, а Аки даваше и даваше…

Членовите на „Парни Ваљак“ вчера уште еднаш им се обратија на обожавателите по смртта на фронтменот Аки Рахимовски. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Нè напушти нашиот добар дух, пријател и соборец, Аки – човек кој живееше за песната, сцената и својата публика. Сè уште сме во шок и неверување и длабока тага и … Продолжи со читање Се огласија членовите на „Парни Ваљак“: „Љубов добиваш колку што даваш“, а Аки даваше и даваше…