Руски пратеник: Русија го окупира Херсон засекогаш

Русија ќе го окупира Херсон „засекогаш“, изјави руски пратеник при посетата на градот на југот на Украина, пренесува Би-Би-Си. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Русија е тука засекогаш. Не треба да има сомнеж за ова. Нема да има враќање во минатото“, вели Андреј Турчак во соопштението на неговата владејачка партија Единствена Русија. Херсон … Продолжи со читање Руски пратеник: Русија го окупира Херсон засекогаш