Роналдо: „Олд трафорд“ отсекогаш бил магично место

Кристијано Роналдо во кам-бекот во Премиер лигата и во Манчестер јунајтед постигна два гола во победата на неговиот тим од 4:1.  Португалецот по пауза од 12 години летово се врати во Јунајтед за кого настапуваше од 2003 до 2009 година. „Моето враќање на „Олд трафорд“ е само краток потсетник зошто овој стадион е познат како … Продолжи со читање Роналдо: „Олд трафорд“ отсекогаш бил магично место