Распитот на Зекири сѐ уште не е почнат, сопругата му донесе пасош и храна во судот

Иако пред околу четири часа генералниот секретар на владата Мухамед Зекири влезе во Кривичниот суд заедно со својот адвокат на распит по обвинението за злоупотреба на службена положба и овластувањето, судијата на претходна постапка се уште не го започнал процесот, дознава „Слободен печат“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во меѓувреме во судот се … Продолжи со читање Распитот на Зекири сѐ уште не е почнат, сопругата му донесе пасош и храна во судот