Путин се двоуми за учеството на самитот на Г20 во Индонезија

Кремљ денеска соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин сè уште не одлучил дали ќе присуствува на Самитот на Г20 во ноември во Индонезија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, во разговор со новинарите изјави дека Русија има покана да присуствува и дека „во догледно време” ќе се донесе одлука … Продолжи со читање Путин се двоуми за учеството на самитот на Г20 во Индонезија