Путин оди во самоизолација поради заразено лице во неговото опкружување

Рускиот претседател Владимир Путин мора да оди во самоизолација откако во неговата околина беше откриен случај на инфекција со коронавирус и затоа нема да патува во Таџикистан оваа недела на состанок за регионалната безбедност, објави Кремљ. „Поради идентификуваниот случај на коронавирус во неговата околина, Владимир Путин мора да го почитува режимот на самоизолација одреден временски … Продолжи со читање Путин оди во самоизолација поради заразено лице во неговото опкружување