Првиот човек на УЕФА го крена гласот против ФИФА: Не е добра идеја да се игра Светско првенство на секои две години

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин ја отфрли идејата Светското првенство да се одржува на секои две години, велејќи дека тоа ќе има контра ефект на значењето и големината на натпреварувањето. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Светските првенства во фудбал уште од првиот турнир од 1930 година се одржува на секои четири години, и … Продолжи со читање Првиот човек на УЕФА го крена гласот против ФИФА: Не е добра идеја да се игра Светско првенство на секои две години