Прва победа за македонските одбојкари во Европската златна лига

По стартниот пораз во полски Лоѓ од Украина (0:3), денеска во вториот натпревар од групата „Б“ во Европската златна лига македонската машка сениорска одбојкарска репрезентација во СЦ „Борис Трајковски“ со 3:1 во сетови триумфираше над Белгија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Првиот сет го освоивме 25:21, па ја зголемивме предноста на 2:0, откако … Продолжи со читање Прва победа за македонските одбојкари во Европската златна лига