Прва изјава на Пишек по смртта на сопругот: Многу ми е тешко, пристигнав во Белград

Видое Ристовиќ, познатиот историчар на уметност и сопруг на хрватската водителка Николина Ристовиќ (поранешно Пишек), ненадејно почина на 44-годишна возраст, во саботата во Белград. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Неговата ненадејна смрт ја изненади јавноста, а неговата неутешна сопруга била во Загреб во моментот кога Ристовиќ починал. По трагичната вест, таа веднаш се … Продолжи со читање Прва изјава на Пишек по смртта на сопругот: Многу ми е тешко, пристигнав во Белград