Пронајдени остатоци од телото на младата Американка во национален парк

Остатоците од телото што полицијата ги пронајде во националниот парк во Вајоминг одговараат на исчезнатата 22-годишна Габи Петито, но официјалната идентификација се уште не е направена, објави портпаролот на ФБИ, Чарлс Џонс, пренесува Еј-Би-Си њуз.   View this post on Instagram   A post shared by Gabby (@gabspetito) Тој додаде дека се чека потврда и … Продолжи со читање Пронајдени остатоци од телото на младата Американка во национален парк