Приведена скопјанка која крадела во Гази Баба, расчистени шест кривични дела

Полициски службеници од ЕВР – Гази Баба ја лишија од слобода Б.А. (35) од Скопје за сторени повеќе кривични дела „измама”, „дрска кражба” и „кражба” на подрачјето на Гази Баба. Министерството за внатрешни работи информира дека по судска наредба е извршен претрес во домот на Б.А., при што е пронајдена облеката што ја носела за … Продолжи со читање Приведена скопјанка која крадела во Гази Баба, расчистени шест кривични дела