Приштина и Белград постигнаа договор за деескалација, косовските специјалци се повлекуваат од границата

Посредникот на ЕУ  во преговорите меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, изјави дека е постигнат договор меѓу двете страни. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Им благодарам на Бесник Бислими и Петар Петковиќ за нивната подготвеност да преговараат и да се договорат за благосостојбата на луѓето “, напиша на Твитер специјалниот претставник на ЕУ … Продолжи со читање Приштина и Белград постигнаа договор за деескалација, косовските специјалци се повлекуваат од границата