Принцот Вилијам и принцот Хари го одобриле последниот дизајн на статуата на Дајана

Расправиите накратко беа тргнати настрана откако излегоа нови информации за статуата што треба да биде откриена на роденденот на покојната принцеза Дајана. Статуата ќе биде поставена во градината на палатата Кенсингтон, каде Хари и Меган ја објавија својата свршувачка… Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Принцот Вилијам и принцот Хари го одобриле последниот дизајн … Продолжи со читање Принцот Вилијам и принцот Хари го одобриле последниот дизајн на статуата на Дајана