Принцезата Шарлин, далеку од Монако му ја честитала 10-годишнината од бракот на Алберт

По повод 10-годишнината од бракот, која ќе биде одбележана следната недела, принцезата Шарлин испратила јавна честитка до нејзиниот сопруг, монегашкиот владетел принцот Алберт. Таа објавила видео на својот инстаграм-профил и му се заблагодарила што ѝ ги подарил децата, пренесува „Stil.kurir.rs“. Само неколку часа откако објавила дека сè уште нема намера да се врати од родната … Продолжи со читање Принцезата Шарлин, далеку од Монако му ја честитала 10-годишнината од бракот на Алберт