Последната желба на Марина Туцаковиќ

По борбата со тешката болест, вчера, на 67-годишна возраст почина најпознатиот југословенски, а потоа српки текстописец Марина Туцаковиќ. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Туцаковиќ напиша бројни хитови за најголемите sвезди од музичката сцена на поранешна Југославија. Исто така, таа беше член на жирито во музичките шоуа „Операција триумф“ и „Пинкови sвездички“.   View … Продолжи со читање Последната желба на Марина Туцаковиќ