Поради него Меси си замина од Барселона, а сега го критикува ПСЖ: Тие ќе го уништат фудбалот

Првиот човек на Ла Лига, Хавиер Тебас остро ја критикуваше трансфер политиката на ПСЖ по завршувањето на летниот преоден рок. Откако заврши еден од најлудите и најдрамитични преодни рокови за најголем дел од европските лиги, се огласи претседателот на Ла Лига, Хавиер Тебас кој го нападна ПСЖ. Токму ПСЖ е апсолутен победник во преодниот рок … Продолжи со читање Поради него Меси си замина од Барселона, а сега го критикува ПСЖ: Тие ќе го уништат фудбалот