Понуда од 120 милиони евра за Мбапе, дали ПСЖ ќе ја прифати?

Францускиот репрезентативец би можел до крајот на летниот преоден рок да биде нов член на Реал Мадрид. Но, после доаѓањето на Лионел Меси во Париз кого веќе го поздрави Килијан Мбапе, можно е да почека евентуалниот трансфер во „кралскиот“ клуб за една година, поточно до 30 јуни 2022 година кога на Французинот му истекува договорот … Продолжи со читање Понуда од 120 милиони евра за Мбапе, дали ПСЖ ќе ја прифати?