Почина Вирџил Абло, уметничкиот директор на „Louis Vuitton“ и основачот на „Off-White“

Почина уметничкиот директор на „Louis Vuitton“ и основач и извршен директор на модната куќа „Off-White“, Вирџил Абло. Тој имаше само 41 година. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Според изјавата објавена на неговата страница на Инстаграм, причината за смртта на Аблох била „ретка, агресивна форма на рак“, нешто со што тој приватно се борел … Продолжи со читање Почина Вирџил Абло, уметничкиот директор на „Louis Vuitton“ и основачот на „Off-White“