Почина пејачот на „Парни Ваљак“ Аки Рахимовски на 67 годишна возраст

Пејачот на култната рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67 години, потврди неговиот менаџер Дамир Осредечки. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber На официјалниот фејсбук профил на групата „Парни Ваљак“ веќе се појави и фотографија од Аки, со последен  поздрав со стиховите: “Za malo nježnosti na sve ću pristati za malo … Продолжи со читање Почина пејачот на „Парни Ваљак“ Аки Рахимовски на 67 годишна возраст