Почина Ангус Клауд на 25 години, ѕвездата од серијата „Euphoria“

Почина Ангус Клауд, 25-годишниот актер во подем, познат по улогата во серијата „Euphoria“, објави неговото семејство во изјава за „Си-ен-ен“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Со тешко срце се простивме со неверојатен човек денес. Уметник, пријател, брат и син, Ангус беше посебен за сите нас на многу начини. Тој го погреба својот татко … Продолжи со читање Почина Ангус Клауд на 25 години, ѕвездата од серијата „Euphoria“