Пирло е најголемиот фаворит за Лапорта да го наследи Куман

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта сака да го види Андреа Пирло како тренер на Барселона. Ова го изјави каталонскиот новинар од „РАЦ1“, Жерард Ромеро. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Други имиња поврзани со тренерското место во Барселона се легендата на клубот Чави Ернандез, менаџерот на Лидс јунајтед, Марсело Биелса, поранешниот тренер на Интер, … Продолжи со читање Пирло е најголемиот фаворит за Лапорта да го наследи Куман