Пикси после жрепката за ЕП: Нема да се плашиме од Англичаните, фудбалот се игра „11 на 11“

Селекторот на фудбалската репрезентација на Србија, Драган Стојковиќ Пикси со коментар за ривалите на Европското првенство 2024. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Со жрепката Србите се најдоа во групата „Ц“ заедно со селекциите на Англија, Данска и Словенија. – Можевме да бидеме само во групите „А“, „Б“ или „Ц“. Мораме против сите да … Продолжи со читање Пикси после жрепката за ЕП: Нема да се плашиме од Англичаните, фудбалот се игра „11 на 11“