Песков: Шишето од кое пиел Навални би можело да биде доказ, но е изнесено од Русија

Кремљ денеска соопшти дека шишето вода од хотелската соба на опозицискиот лидер Алексеј Навални, каде биле пронајдени траги од Новичок, можело да биде доказ во случајот, но наместо тоа соработниците на Навални го однеле од Русија. Тимот на Навални вчера објави дека шишето вода од хотелската соба во Томск, каде … Продолжи со читање Песков: Шишето од кое пиел Навални би можело да биде доказ, но е изнесено од Русија