Перез до навивачите: Следната година Мбапе е наш

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез им соопшти на група навивачи дека очекува Килијан Мбапе да дојде во клубот по крајот на сезоната. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber На социјалните мрежи е објавено видео во кое се гледа како автомобилот на газдата застана и неколку фанови на „кралскиот“ клуб се собраа околу него … Продолжи со читање Перез до навивачите: Следната година Мбапе е наш