ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Екипата на Челси уште сега може да се прогласи за победник на летниот преоден рок иако тој воопшто не е ниту започнат. „Сините“ прво во февруари го купија Хаким Зијех од Ајакс, потоа пред нос на Ливерпул му го „украдоа“ Тимо Вернер, а сега се договорија со Баер Леверкузен за … Продолжи со читање ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“