Откриена причината за смртта на Тина Тарнер

Тина Тарнер почина од природна смрт во својот дом во Швајцарија, објави „Дејли мејл“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Легендарната пејачка почина на 83-годишна возраст во Швајцарија, по долго боледување. Познато е дека пејачката се бореше со рак на дебелото црево, а повеќе од четири децении боледуваше и од висок крвен притисок. Нејзините … Продолжи со читање Откриена причината за смртта на Тина Тарнер