Откриена новата руска тактика: Борбата за Доњецк продолжува, градот Сиверск нова мета на руските напади

Британското Министерство за одбрана, кое редовно ја следи ситуацијата на фронтот во Украина, објави дека е забележливо дека руските сили сега се концентрираат во правец на Сиверск, осум километри западно од сегашната линија на рускиот фронт. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Британците претпоставуваат дека руските сили ќе направат пауза тука за повторно да … Продолжи со читање Откриена новата руска тактика: Борбата за Доњецк продолжува, градот Сиверск нова мета на руските напади