Отказ за Пирло, Алегри се враќа во Јувентус

Масимилијано Алегри ќе биде новиот тренер на Јувентус, а соработката треба да биде официјализирана во наредните неколку часа, јавува новинарот на Скај Спорт Италија, Фабрицио Романо. Како што наведува Романо, Андреа Пирло во наредниот час и официјално ќе добие отказ по што Јувентус ќе го именува новиот тренер, Масимилијано Алегри. Алегри имаше преговори и со … Продолжи со читање Отказ за Пирло, Алегри се враќа во Јувентус