Османи: Србија ја користи секоја прилика да го дестабилизира Косово

Вршителката на должноста претседател на Косово, спикерката на косовското Собрание Вјоса Османи вели дека, со делењето вакцини во средините со мнозинско српско население во северно Косово, Србија врши флагрантно кршење на меѓудржавните договори потпишани во Брисел со посредство на Европската унија, јави дописникот на МИА од Приштина. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber За … Продолжи со читање Османи: Србија ја користи секоја прилика да го дестабилизира Косово