Осака со пресврт до третата грен слем титула! (ВИДЕО)

Јапонската тенисерка успеа после пресврт да слави во женското финале на грен слем турнирот „УС Опен“ во Њујорк, САД, откако со 1:6, 6:3 и 6:3 славеше против Викторија Азаренка. Наоми Осака на тој начин дојде до нејзината трета грен слем титула во кариера, вкупно втора на „УС Опен“, а првата … Продолжи со читање Осака со пресврт до третата грен слем титула! (ВИДЕО)