ОН: Иран постигнува напредок во збогатувањето со ураниум

Во најновиот извештај на Агенцијата на Обединети нации за нуклеарна енергија се наведува дкеа Иран постигнал напредок во збогатувањето со ураниум, пренесува Ројтерс. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Иран работи на збогатување на ураниум и покрај предупредувањата на Западот дека тоа може да штети на преговорите за заживување на иранскиот нуклеарен договор со … Продолжи со читање ОН: Иран постигнува напредок во збогатувањето со ураниум