Олимписките игри во 2032 година ќе се одржат во Австралија

Австралискиот град Бризбејн ќе биде домаќин на Олимписките игри во 2032 година, објави Меѓународниот олимписки комитет. – Ова е многу горд ден за Австралија и сите нејзини жители. Им благодарам на членовите на ИОК на довербата. Игрите ќе бидат во вредни, благодарни и ентузијастички раце. Им гарантирам на сите спортисти од целиот свет дека тоа … Продолжи со читање Олимписките игри во 2032 година ќе се одржат во Австралија