Одлуката за својата иднина, Меси ќе ја донесе по крајот на сезоната

Со враќањето на Жоан Лапорта на претседателската функција во Барселона се сменија многу работи, а но неизвесноста околу иднината на најдобриот фудбалер во историјата на клубот ќе биде се уште ќе биде присутна. Иако минатото лето Меси јавно побара да му биде дозволено да си замине од Барселона и да … Продолжи со читање Одлуката за својата иднина, Меси ќе ја донесе по крајот на сезоната