Новак Ѓоковиќ: Се извинувам, ова е лекција за мене!

Првиот носител на УС Опен, Новак Ѓоковиќ заработи дисквалификација од УС Опен откакона дуелот со Пабло Карењо Буста со топче погоди линиски судија.  Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен! (ВИДЕО) Откако ја дозна одлуката од организаторот, дека е дисквалификуван и остана без заработка од УС Опен, Ѓоковиќ преку социјалните мрежи се … Продолжи со читање Новак Ѓоковиќ: Се извинувам, ова е лекција за мене!