Новак Ѓоковиќ е историски број еден

Денеска Ѓоковиќ ја започна 311. недела на врвот на АТП ранг листата и го помина Рожер Федерер кој остана на 310 недели, додека далеку зад нив се Пит Сампрас со 286, Иван Лендл со 270 и Џими Конорс со 268 недели. Уште сега е познато дека првото место на Ѓоковиќ … Продолжи со читање Новак Ѓоковиќ е историски број еден